Logo Społecznego Stowarzyszenia Ratowniczego www.ratownicy.com.pl

Poleć stronę znajomym

Menu

Zapoznaj się z działalnością ratowników SSR. Bogata galeria zdjęć z działań ratowniczych, wypadków, katastrof - strona główna Strona główna
Statut Statut
Nasze oddziały
Foto Foto
Co robimy Co robimy
FAQ FAQ
Władze Władze
Kontakt
Poradnik
Podstawowe zabiegi
   resuscytacyjne

Pozycja boczna
Apteczka
Wypadek drogowy
Wzywanie pogotowia
Zawał serca
Udar mózgu
Inne
Karetki Świata
Wypadki
Artykuły
Księga Gości
Dla sponsorów
Przyjaciele
Linki
Bannery
Kontakt
PREZES
Rafał Kościołowicz
Tel. kom: 0 509411785
kosciolowicz@interia.pl

WICEPREZES
Grzegorz Twardowski
Tel. kom: 0 503007298
ratownik201@vp.pl

SKARBNIK
Zofia Twardowska
POPIERAMY
http://www.przeszczep.pl


Stop wariatom drogowym http://www.stopwariatom.pl
Pajacyk.pl
Szukam domuBezpieczniejszy Moryń!

Na terenie Powiatu Gryfińskiego, a w szczególności Gminy Moryń od 2 lat działa Rejonowy Sztab Ratownictwa Społecznego Stowarzyszenia Ratowniczego z siedzibą w Moryniu przy ul. Lipowej 23. Głównym celem stowarzyszenia jest promocja zdrowia, asysty imprez masowych, przewozy do szpitala, pokazy pierwszej pomocy i jej niesienie osobom poszkodowanym.

W ubiegłym roku Stowarzyszenie zakupiło ambulans, który jest sukcesywnie doposażony. W chwili obecnej w ambulansie znajduje się plecak ratowniczy R1, dwa zestawy do tlenoterapii, szyny, kołnierze, materiały opatrunkowe oraz drobny sprzęt diagnostyczny, jak ciśnieniomierze, pulsoksymetr, glukometr itp.

W celu zwiększenia zakresu niesionej przez ratowników SSR pomocy przedlekarskiej w dniu 31.07.2007 r. odbyło się przekazanie zakupionego ze środków gminnych oraz własnych stowarzyszenia za niebagatelną kwotę prawie 8000 zł. defibrylatora dwufazowego AED Lifepack 500. Urządzenie to służy do podania impulsu lub szeregu impulsów elektrycznych, które powodują wznowienie pracy serca w przypadku jej zatrzymania. Aparat ten jest właściwie bez obsługowy, ratownik podłącza elektrody, a po podłączeniu elektrod urządzenie samo analizuje zapis EKG i zależnie od potrzeb wykonuje dalsze procedury, informując ratownika o tym w formie głosowej. Dostawcą urządzenia była wiodąca na rynku sprzętu medycznego firma MEDEM z Katowic, która także w części sponsorowała zakup ww. urządzenia. Mamy nadzieję, iż zakupione urządzenie sprawi, iż mieszkańcy gminy poczują się bezpieczniej wiedząc, że na ich terenie działa jednostka dysponująca takim sprzętem. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do zakupu defibrylatora Zarząd stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania.

Bezpieczniejszy Moryń - przekazanie defibrylatora dwufazowego AED Lifepack 500, www.ratownicy.com.pl

Bezpieczniejszy Moryń - przekazanie defibrylatora dwufazowego AED Lifepack 500, www.ratownicy.com.pl
Powrót do FOTO

NASI SPONSORZY
Sponsor: Trans-Net S.A. http://www.trans-net.pl
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie

SUBskrypcj@
Jeśli chcesz wiedzieć o zmianach i nowościach na stronie to podaj swój e-mail.
Twój email


Polityka Prywatności

Kalendarz
Pogoda
Zobacz FOTO
www.ratownicy.com.pl
Rozmiar: 7503 bajtów   Bip police
SZCZECIN   POLICE
   
Wszystkie prawa zastrzeżone. Każda reprodukcja lub adaptacja całości lub części publikacji prezentowanych na tej stronie i jej podstronach, niezależnie od zastosowanej techniki reprodukcji, jest złamaniem praw autorskich i będzie podlegać odpowiedzialności karnej (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83)
Katalogowanie stron, Dodawanie stron do katalogów, Dodawarka pozycjonowanie http://www.linkiseo.pl/?p=3701   www.PierwszaPomoc.net.pl Naucz się udzielać pierwszej pomocy   Pierwsza pomoc i opieka domowa. Poradnik rodzinny http://lideria86433.oz.pl   Pierwsza pomoc. Książka która ratuje życie http://lideria87395.oz.pl   Pierwsza pomoc. http://lideria91284.oz.pl   Medycyna ratunkowa i katastrof. Podręcznik dla studentów uczelni medycznych http://lideria79746.oz.pl   Zwalcz stres http://stres.zlotemysli.pl/kosciolowicz.php   Bierz przykład z najlepszych... Efekt Motyla http://efekt.oz.pl   http://www.dekalog.oz.pl Kto jeszcze chce zaoszczędzić kilkaset złotych i uniknąć punktów karnych za wykroczenia drogowe?   Choroby cywilizacyjne http://choroby.oz.pl   Chłopiec czy dziewczynka... http://plec-dziecka.oz.pl    Dobre wypracowania http://wypracowanie.oz.pl    Dieta surowa, która jest... smaczna! http://dieta.oz.pl